Január a február v zbierke "Stolček, prestri sa!"

srdiecko-nakreslnene-pastelkami_small-original(7. marec 2017) - Sme vďační, že aj v zimných mesiacoch vám nie sú ľahostajné životy tých, ktorí sa ocitli v ťažkostiach. Potravinové dary od darcov sú podstatnou súčasťou našej pomoci druhým. Bez toho by to nešlo: pravidelný dar vo forme trvanlivých potravín pomáha v domácnostiach stabilizovať situáciu. Rodina sa nemusí sústrediť na základné prežitie, pretože majú čo jesť. Zostávajú im tak sily na riešenie ich aktuálnej situácie. K tomu im pomáhajú naši sociálni pracovníci.

A ako to v mesiacoch január a február vyzeralo z pohľadu darcov a obdarovaných?

V januári sme na našej vrátnici privítali 27 individuálnych darcov, ktorí priniesli spolu 558,65 kg potravín. Z troch zapojených škôlok a jednej školy sme dostali 168,74 kg potravín, spolu to bolo teda 727,39 kg. Z týchto darov naši dobrovoľníci pripravili 36 balíkov, do ktorých rozdelili 701, 51 kg potravín a následne ich aj rozviezli do domácností.

Vo februári to bolo trochu inak: darcov prišlo 31 a spolu s vyzbieranými potravinami z materských škôlok sme dostali celkovo 443,25 kg potravín. Keďže sme mali zásoby z predchádzajúcich mesiacov, dobrovoľníci nabalili 49 balíkov a celkovo sme vo februári rozdali 773,1 kg potravín.

Všetkým darcom i dobrovoľníkom a napokon i rodinám ďakujeme za dôveru a spoluprácu!

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac