Jeden skutok je viac ako tisíc slov!

Milí naši priatelia, podporovatelia, dobrovoľníci,

fuzo-originalv roku 2016 sme s mnohými z Vás prešli kus cesty. Za Vašu prítomnosť Doma u kapucínov sa Vám chcem aj touto cestou poďakovať.

Som rád, že sa dokážete vcítiť do životných problémov tých, ktorí prežívajú najmä neistotu a strach: strach zo straty práce, z dlhov, odlúčenia manželov, chorôb a osamelosti. Aj s Vašou pomocou môžeme pri nich stáť, dať im pocítiť, že je niekto za nimi a nenechá ich napospas osudu. Nie je ľahké niektorým ľuďom priať „Veselé Vianoce“ vzhľadom na to, čo prežívajú. Vďaka štedrosti darcov a ochote dobrovoľníkov sa nám podarilo spraviť malý krôčik k tomu, aby tieto Vianoce pre nich predsa len boli spokojné – minimálne tým, že sme schopní dať aspoň niektorým ľuďom nádej, že pri nich dokážeme stáť, sprevádzať ich a byť im oporou na ich ceste k opätovnej sebadôvere.

Ďakujeme, že sme v roku 2016 mohli využívať auto, ktoré ste nám darovali na rozvoz potravín do domácností.

Ďakujeme, že sme z príspevkov, ktoré sme dostali, mohli informovať o našich aktivitách, či formou letákov, pohľadníc a ďakovných listov. Aby sa o konaní dobra dozvedelo stále viac a viac ľudí.

Ďakujeme, že sme v tomto roku mohli každý mesiac vyviezť trvanlivé potraviny priemerne do 33 domácností a postarať sa tak v priemere každý mesiac o 52 dospelých a 71 detí.

Od januára do konca novembra zazvonilo na kapucínsku bránu 448 darcov trvanlivých potravín. Spolu priniesli 6 763 kg trvanlivých potravín. Ďakujeme!

Radosť nám robili deti i mládež, viaceré materské škôlky aj iné školské zariadenia v Bratislave, ktoré sa zapojili do projektu „Stolček, prestri sa!“ a od januára doteraz vyzbierali 922 kg trvanlivých potravín. Ďakujeme!

Pravidelná finančná pomoc našich darcov nám pomáha pokračovať v začatom diele. Preto Vás aj naďalej prosíme, aby ste nám zostali verní, pretože rodiny i osamelo žijúci sú na Vašu pomoc odkázaní každý mesiac, nielen dnes. Ak sa rozhodnete pre tento dobrý skutok,
zrealizovať ho môžete tu a teraz.
doma-u-kapucinov_vianocny-pozdrav-original
Som presvedčený, že aj vďaka Vašej podpore im naozaj budeme môcť s väčšou istotou zaželať „Šťastné a veselé Vianoce!“

Takéto Vianoce prajeme aj Vám - nesmierne si vážime Vaše štedré srdce ochotné pomôcť.
Požehnané sviatky Vianoc prežité v pokoji, v nádeji a v radosti vám všetkým zo srdca želá

br. Peter Savara, OFMCap

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac