Letné dobrodružstvo 2021

V auguste sme pripravili tretí ročník denného tábora pre deti z rodín, ktoré sú v núdzi (minulý rok sa tábor nekonal kvôli pandémii). A tak sa v dňoch 9. – 13. 8. 2021 desať detí vo veku 6 až 12 rokov stretávalo s animátormi, aby zažili niečo nové, veselé i dobrodružné. Program bol naozaj pestrý, veď posúďte sami: rôzne hry vonku i vnútri, výlet na Devínsku Kobylu, prehliadka kapucínskeho kláštora, olympiáda, jazda Prešporáčikom v Starom Meste, tanec, spev, hra na gitare, maľovanie... Obohatením bol aj spoločný hudobný program s autistickými deťmi z občianskeho združenia Čmelík. Popri tom sa deti zoznamovali s rôznymi témami, napríklad priateľstvo, príroda, šport a súťaženie. Veľký ohlas mal aj tanečný workshop s profesionálnym tanečníkom Romanom zo Školy Breaku. Na záver nechýbala ani spoločná opekačka s rodičmi.

Deti i animátori si odnášali domov pekné zážitky. Po súťažiach a olympiáde si deti odniesli aj diplomy za jednotlivé aktivity a súťaže a tiež pár drobností v podobe hračiek, rozprávok, spoločenských hier a pod. Deti boli veľmi šikovné a odmenu si zaslúžili určite všetci.

Tábor opäť hostilo Centrum rodiny v Dúbravke, preto by sme chceli srdečne poďakovať pani riaditeľke Šporerovej za poskytnutie priestorov a za podporu počas celého týždňa.

Naše veľké ĎAKUJEME patrí predovšetkým dobrovoľníčke Tinke, ktoré mala na starosti celú organizáciu, no veľmi nápomocní boli aj ďalší animátori a dobrovoľníci, bez ktorých by sa tábor nezaobišiel. Sú to: Adam, Nicol, Terka, Aďka, Samko, Ali, Katka, Martin, Simonka, Muna, Emília, Eliška, Majka, Juraj, Angie, Gabika, Gabika, Zuzka, Edko.

A čo o tábore povedali animátori?

Ďakujem za príležitosť byť súčasťou tábora, ktorý bol zorganizovaný na 100 %, veľký klobúk dole pred Tinkou, je to profíčka. Zapojila som sa iba posledné dva dni a poviem len, že veľká vďaka za ten čas – stretla som sa so skvelými ľuďmi, bol tu priestor na to, aby sme sa lepšie spoznali nielen s deťmi, ale aj my z DuK-u a ja som mala možnosť byť so svojou žiačkou, čomu sa veľmi teším :).
Potešila ma opekačka, ktorá okrem dobrého jedla mala aj hlbší zmysel, že sme mohli byť spolu aj s rodičmi detí a sedieť s nimi za jedným stolom; ako sa hovorí, že jedlo spája, tak to vyšlo úplne na jednotku, z rodičov žiarila spokojnosť a mali sme možnosť vidieť aj deti, ako sa správajú, keď sú s nami a s nimi :). Milá bola poznámka jednej mamičky, že naposledy si opekala, keď mala 14 rokov a bola veľmi rada, že si to mohla zopakovať práve v tábore :).
Vrelo odporúčam všetkým dobrovoľníkom ísť do toho a zažiť skvelý čas.
Veľká vďaka ešte raz a prajem všetkým veľa, veľa energie.
Sima

Detský tábor DuK vnímam ako veľmi vydarenú akciu. Spoločný čas s deťmi bol vzácny a myslím, že sme si to všetci patrične užili. Snažili sme sa spestriť deťom program zábavnými aktivitami a vytvoriť im priestor pre vzájomné spoznávanie sa. Verím, že deťom sa v tábore páčilo a odniesli si krásne zážitky, lebo ja som si ich teda odniesla dosť. Som rada, že som mohla byť toho súčasťou. Je krásne vzájomne si pomáhať v konaní dobrých vecí a ja si prajem, aby sme v tom mali vytrvalosť, lebo to je to dôležité.
Aďka

Som vďačný, že som sa mohol zapojiť do tohto tábora ako animátor. Až na pár výnimiek som nikoho z účastníkov predtým nestretol (ak nerátam jeden videohovor s animátormi). Prišiel som teda do niečoho nového, podobne ako väčšina detí. Za tento krátky týždeň sme sa ale stihli skamarátiť vďaka dobrej atmosfére, ktorá tu vládla celý čas. Prekážkou nám nebolo ani to, že sme pochádzali z rôznych kútov Bratislavy, Slovenska a dokonca aj sveta (myslím na nášho animátora Aliho z Pakistanu :) ).
Veľmi ma potešilo, ako staršia Anička* pozitívne hodnotila tábor na konci týždňa. Po náročnom výlete na Devínsku Kobylu hodnotila utorok na 2 body z 10, čo návšteva kláštora, spojená s pizza obedom, prehliadkou prízemia a kostola, návštevou „morčacieho safari“ a oddychom v kláštornej záhrade spojeným s hrami a ochutnávkou domácej zeleniny zdvihla jej hodnotenie aspoň na 5 bodov z 10. V nasledujúcich dňoch už ale hodnotenie stúplo aj na 10 bodov a Sofia (spolu so svojou malou kamoškou, Aničkou mladšou) odchádzala šťastná, obohatená o nové priateľstvá, zážitky a skúsenosti. Ja som bol šťastný tiež, lebo som vyhral utorkovú stávku – že ešte bude na konci týždňa odchádzať šťastná :D.
Ďakujem všetkým organizátorom a animátorom, ktorí vynaložili svoj voľný čas a námahu a tiež ďakujem všetkým deťom, ktoré nabrali odvahu, prišli a verím, že neoľutovali.
brat Samuel, kapucín

Myslím, že sme si všetci super sadli – deti aj animátori. A po opekačke môžem povedať, že aj rodičia :-). Po tábore som dostala pár skvelých spätných väzieb od rodičov – písali, volali. Všetci si tábor chválili, deti i rodičia. Malo to význam a chceme sa vám, milí animátori, zo srdca poďakovať za všetko. Za vašu energiu, čas a trpezlivosť. Veľmi si vážime, že ste prišli.
Tinka, hlavná organizátorka


* Mená detí sme kvôli zachovaniu anonymity zmenili.Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac