Rastieme! Od januára nám pomáha šesť nových sociálnych pracovníkov

ruky_pismena_love_small-original(20. január 2017) - Od novembra 2014 úspešne realizujeme potravinovú zbierku Stolček, prestri sa! To, že domácnostiam dávame potraviny, nie je našim hlavným cieľom. Potravinová pomoc je našou doplnkovou službou. Tou hlavnou je riešenie problému, pre ktorý sa rodina či jednotlivec dostali do ťažkej životnej situácie. K podstate jeho riešenia sa dostávame až cez sociálnych pracovníkov. Preto sme koncom roka 2016 avizovali, že naše rady posilníme o nových dobrovoľníkov - sociálnych pracovníkov, aby sme naplno robili to, čo je našim poslaním: sprevádzať ľudí tak, aby sa sami dokázali postaviť na vlastné nohy, ukázať im možnosti, ktoré majú a povzbudiť ich ku konkrétnemu konaniu.

Naša činnosť oslovila šiestich sociálnych pracovníkov, ktorí chcú vykročiť s nami na cestu pomoci druhým. V utorok 17. januára sme sa s nimi v našich priestoroch stretli. „Bol som príjemne prekvapený, že prišli všetci“, povedal Juraj Hausleitner, náš prvý oficiálny sociálny pracovník a garant pre sociálne poradenstvo. Dobrovoľníkom sme predstavili dielo Doma u kapucínov, jeho začiatky i súčasnosť, takisto sa dozvedeli o podobných projektoch u bratov kapucínov v Miláne, Švajčiarsku a Krakowe.

Sociálni pracovníci sa oboznámili s podmienkami práce i so systémom, v ktorom budú pracovať. Prvé stretnutia s klientami sú naplánované už na budúci týždeň.

Myslím si, že sme všetci odchádzali v dobrej nálade, motivovaní a pripravení začať a ochutnať sociálnu prácu s klientom v praxi,“ zhodnotil svoje dojmy Juraj.

Ďakujeme za našich nových sociálnych pracovníkov, veríme, že ich malé kroky u konkrétnych klientov im pomôžu na ceste k tomu, aby sa mali lepšie. Časom vám ich predstavíme aj osobne.

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac