Slovenská sporiteľňa prispela sumou 1000 EUR do zbierky „Stolček prestri sa!"

9. október 2015 - Nadácia Slovenskej sporiteľne podporila sumou 1000 EUR zbierku trvanlivých potravín Stolček, prestri sa!

nadacia-slsp_web-originalZačiatkom roka 2015 prišla Slovenská sporiteľňa so zamestnaneckým grantom „Euro k Euru“, ktorým chcela podporiť projekty z oblasti športu, vzdelávania, kultúry alebo poskytovania sociálnej pomoci. Cieľom bolo podporiť 30 projektov, pričom za polovicu hlasovali zamestnanci banky a zo zvyšku zvolila komisia ďalších 15 projektov. Jedným z nich bola aj zbierka Stolček, prestri sa!; do grantu ju prihlásil jeden z našich dobrovoľníkov.

nadacia-slsp-stolcek-web-original„Projekt som prihlásil najmä pre myšlienku, ktorú šíri – chce pomáhať ľuďom, ktorí na jednej strane potrebujú pomoc, no na druhej sa snažia žiť dôstojne a preto ich na ulici väčšinou nenájdeme,“ povedal o svojej motivácii dobrovoľník Marek.

Z príspevku sme kúpili prístroje na zníženie vlhkosti vzduchu do skladových priestorov, papierové vrecia na balenie potravín a za zvyšnú časť financií sme doplnili skladové zásoby potravín a drogérie.

Ďakujeme Slovenskej sporiteľni za podporu a propagáciu. Sme radi, že z predložených projektov zahlasovali zamestnanci banky aj za Stolček, prestri sa!

FOTO: Július Buday

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

2 % pre DOMA

Čítať viac

Rozhovor je základ

O sociálnej práci DOMA (nielen) v minulom roku.

Čítať viac