„Stolček“ v roku 2022

V roku 2022 stála zbierka trvanlivých potravín „Stolček, prestri sa!“ oslávila už svoje ôsme narodeniny. A to aj vďaka vám – ktorí vytrvalo nosíte potraviny. A tiež vďaka dobrovoľníkom, ktorí každý mesiac pripravia balíky a rozvezú ich do domácností.

Minulý rok sme nabalili a rozviezli dokopy 755 balíkov, čo predstavovalo takmer 8 ton trvanlivých potravín a drogérie. Počet domácností, ktorým sme pomáhali, sa v priebehu roka menil, pohyboval sa od 58 do 69 domácností za mesiac (priemerne 63). Pomohli sme tak zlepšiť situáciu okolo 82 dospelým a 57 deťom mesačne.

Zaujíma vás, čo bolo v balíkoch a čoho bolo najviac? Prvé miesto obsadilo mlieko: bolo ho 1062 litrov. Nasledovala ryža (758 kg), múka (742 kg), cukor (625 kg), cestoviny (615 kg). Ale nechýbali ani strukoviny, zaváraniny, konzervy, soľ, sladkosti, med, káva, čaj, kakao a mnohé ďalšie potraviny. Z drogérie to boli pracie a čistiace prostriedky, šampóny a sprchovacie gély, mydlo, aviváž...

Ak vás táto aktivita zaujala, pozývame vás zapojiť sa do nej. Môžete doniesť trvanlivé potraviny a základnú drogériu do kapucínskeho kostola v Bratislave, kde je prichystaná označená nádoba v spovednej chodbe pred sakristiou. Taktiež môžete zorganizovať zbierku na svojom pracovisku alebo škole. Dajte nám vedieť a usmerníme vás pri organizácii.

Za všetko vám ďakujeme a tešíme sa na vzájomnú spoluprácu a obohacovanie!

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac