V máji sme potravinami pomohli 40-tim domácnostiam

(6. jún 2016) - Ako je už zvykom u nás, ktorí sme Doma u kapucínov, každý mesiac zverejňujeme príjem aj výdaj potravín. Všetko sa deje vďaka dobrovoľníkom, ktorí príjem aj výdaj potravín evidujú aj potraviny aj balia do balíkov.

Za mesiac máj Stolček v číslach vyzerá takto: s potravinami nám počas celého školského roku pomáhajú tri materské škôlky v Bratislave a jednodňovú zbierku usporiadalo aj tanečné konzervatórium. Od nich sme spoločne dostali 218,70 kg potravín. Za stravné lístky v hodnote 60 EUR sme nakúpili 207 kg potravín (kúpili sme 72 litrov mlieka, 60 kg múky, 30 litrov oleja, 43 kg strukovín a 2 kg kakaa). Darcov bolo celkovo 25 a na vrátnicu priniesli 245,70 kg potravín. Spolu bol teda príjem potravín za máj 671,40 kg.

Jedným z princípov stálej zbierky trvanlivých potravín je, že koľko potravín dostaneme, toľko aj rozdáme. V máji sme preto naplnili balíky pre 40 domácností, v ktorých celkovo žije 142 ľudí. Rozdali sme aj zostatok z minulého mesiaca, spolu to bolo 760 kg potravín.

V súvislosti s nadchádzajúcim letným a dovolenkovým režimom stále posilňujeme zbierku a túžime naplniť sklad tak, aby sme sa pripravili na letné mesiace a mohli potravinovú pomoc poskytovať aj počas nich.

Trvanlivé potraviny prijímame každý pracovný deň medzi 16,00-20,00 na vrátnici kapucínskeho kláštora.

Za všetko ĎAKUJEME!

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Prvé úspechy

Ako sa darilo projektu „DuK Podpora zamestnanosti“ v roku 2022.

Čítať viac

Nový rok 2023

Čítať viac