V októbri ste nám pomohli zásobiť potravinami 120 ľudí

(8. novembra 2016) - V mesiaci október sa nám vďaka podpore darcov a dobrovoľníkov podarilo pripraviť balíky potravín pre 32 domácností. Z balíkov v týchto dňoch čerpá potraviny 120 ľudí, rozdali sme im 628 kg potravín. Od 37 darcov sme dostali 510 kg potravín a niektoré druhy potravín sme aj cielene dokúpili. V materských školách, ktoré nám aj tento školský rok pomáhajú, deti priniesli 76 kg potravín. Spolu teda do nášho skladu pribudlo 586 kg v podobe trvanlivého mlieka, múky, ryže, oleja či cestovín.

Ďakujeme aj skupine dobrovoľníkov, ktorí ich vo svojom voľnom čase prišli zabaliť podľa potrieb a zloženia jednotlivých domácností a aj ich zaviezli.

V mesiaci november opäť prosíme dobrých ľudí o darovanie trvanlivých potravín. Stačí v rámci bežného nákupu prihodiť o kilo cukru či múky viac a tieto potraviny priniesť na vrátnicu kapucínskeho kláštora v pracovný deň medzi 16,00-20,00. Darovaním potravín na účel zbierky „Stolček, prestri sa!“ pomáhajú rodinám i osamelo žijúcim, ktorí sa ocitli v ťažkej finančnej situácii. Potraviny spolu s odborným sociálnym poradenstvom im toto náročné obdobie pomáhajú preklenúť tak, aby sa opäť postavili na vlastné nohy a našu pomoc už nepotrebovali.

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Prvé úspechy

Ako sa darilo projektu „DuK Podpora zamestnanosti“ v roku 2022.

Čítať viac

Nový rok 2023

Čítať viac