Vďaka dobrovoľníkom stále vylepšujeme našu činnosť

\"img_20170515_185059-original\"Byť dobrovoľníkom znamená v neziskovej organizácii Doma u kapucínov, že hoci konáme vo voľnom čase a bez nároku na odmenu, robíme to dobre, ruka v ruke s rozumom a srdcom. Že to stále platí, sme sa presvedčili aj v pondelok 15. mája na ďalšom spoločnom koordinačnom stretnutí našich dobrovoľníkov. Bolo nás celkovo 27 a spoločný rozhovor bol zameraný predovšetkým na zefektívnenie spolupráce viacerých skupín dobrovoľníkov – baličov potravín, šoférov – rozvážačov a sociálnych pracovníkov. Ich činnosti navzájom súvisia, ovplyvňujú sa a sú súčasťou efektívnosti pomoci voči tým, ktorým sa venujeme.

Dohodli sme sa na predĺžení služieb počas letného obdobia, aby naša pomoc mala rovnakú kvalitu aj v dovolenkových mesiacoch. Sociálni pracovníci sa zhodli na potrebe ďalšieho vzdelávania a tiež uvítajú aj posily do ich tímu. O hľadaní ďalších sociálnych pracovníkov budeme informovať.

V dobrovoľníckej práci je dôležitá aj vzájomná komunikácia, preto sa naši dobrovoľníci podľa svojich dobrovoľníckych profesií budú stretávať aj v menších skupinách.

Počas celého stretnutia nás fotil dobrovoľník -fotograf Matej, fotky zverejníme čoskoro.

Ďakujeme dobrovoľníkom za príjemné stretnutie a tešíme sa na ďalšie!

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

DOMA očami dobrovoľníkov

Počas leta vám predstavíme poslanie neziskovej organizácie Doma u Kapucínov cez príbehy našich dobrovoľníkov.

Čítať viac

Chcel som vydražiť grafiku na charitatívny účel

O tom, ako môže pomáhať aj umenie :-)

Čítať viac