Otvoriť Zatvoriť

Čo je Stolček, prestri sa?

Stolček, prestri sa je aktivita, ktorou pravidelne pomáhame ľuďom v núdzi formou darovania trvanlivých potravín, ako sú ryža, múka, cestoviny, cukor, olej, konzervy, káva, čaj, kakao a iné. Spoločne tak vytvárame vždy prestretý stôl, kde je dosť miesta a jedla pre tých, ktorí pociťujú nedostatok.

Otvoriť Zatvoriť

Komu takto pomáhame?

Prevažne rodinám, ktoré sa ocitli vo finančnej núdzi, ale aj osamelo žijúcim jednotlivcom. Pomoc sa deje osobnou cestou, začína sa rozhovorom s klientom. Tak môžu tí, ktorým pomáhame, začať robiť konkrétne kroky a riešiť ich ťažkú situáciu. Ak riešenie nie je v krátkodobých horizontoch alebo neexistuje vôbec, vtedy je naša potravinová pomoc skutočnou charitatívnou činnosťou. Ak sa nájde riešenie, tak je len dočasnou podporou. Môže nastať aj situácia, kedy potravinová pomoc zanikne preto, že klient má naporúdzi riešenie svojej situácie, ale nič pre to neurobí.

Otvoriť Zatvoriť

Ako nám môžete darovať potraviny?

Trvanlivé potraviny môžete doniesť osobne v čase, keď je otvorený kapucínsky kostol a vložiť ich do označenej nádoby v spovednej chodbe pred sakristiou.

Trvanlivé potraviny môžete nakúpiť aj online cez našu webovú stránku v sekcii Chcem prispieť.

Ak by ste chceli zorganizovať zbierku trvanlivých potravín vo vašom okolí (pracovisko, škola atď.), dajte nám o tom vedieť. 

Otvoriť Zatvoriť

Ako zbierka funguje?

Potraviny po prijatí do skladu a presnom zaevidovaní balíme do balíkov podľa potrieb rodín či jednotlivcov, ktorým pomáhame. Následne ich zavezieme do jednotlivých domácností. Súčasné kapacity nám umožňujú rozvoz balíkov jedenkrát mesačne.

Otvoriť Zatvoriť

Poznám rodinu/jednotlivca, ktorým by potraviny pomohli. Čo môžem urobiť?

Buďte vnímaví na svoje okolie, zvlášť na tých, s ktorými častejšie prichádzate do kontaktu. Práve títo ľudia často sami o pomoc neprosia, pretože si myslia, že iní môžu byť na tom ešte horšie. Veľakrát ale prežívajú ťažké chvíle, keď dajú posledné jedlo deťom s pocitom bezmocnosti, čo bude zajtra. Našou prioritou je pomáhať práve takýmto ľuďom, lebo sú to bojujúci ľudia, ktorí potrebujú veľmi málo na to, aby sa postavili na vlastné nohy. Dajte nám o nich vedieť. Emailom na pomoc@domaukapucinov.sk alebo telefonicky na 0910 852 088 alebo 0910 852 093.

Otvoriť Zatvoriť

Prečo sa zbierka volá podľa rozprávky?

Ďalšie zaujímavosti o zbierke, aj to, odkiaľ sme čerpali inšpiráciu, nájdete v tomto článku.

Potrebujete pomoc?

Ak ste sa Vy alebo niekto z Vašich blízkych ocitli v ťažkej životnej situácii, dajte nám vedieť. Emailom na pomoc@domaukapucinov.sk alebo telefonicky našim sociálnym pracovníkom:

Kristína Simonová Tapalágová 0910852090
Filip Janči 0910852087
František Smolík 0910852089

Spoločne budeme hľadať riešenie.

chcete s nami pomáhať?

Ďakujeme, Vašu pomoc a ochotu oceňujeme. Máte niekoľko možností, ako nám pomôcť:

Darujte nám potraviny. V čase, keď je otvorený kostol, je možné vložiť trvanlivé potraviny (napr. cukor, múka, olej, strukoviny, cestoviny, ryža, konzervy, čaj) do nádoby v spovednej chodbe pred sakristiou.

Staňte sa naším dobrovoľníkom.

Prihlásiť sa môžete tu

Darujte nám peniaze, my za ne nakúpime potraviny a potrebné veci pre našich klientov.

chcem podporiť

Spojte sa s nami aj na sociálnych sieťach

Facebook Instagram