Zbierka potravín počas leta a (nielen) jeden originálny spôsob, ako pomôcť

16.09.2015 - Aj počas prázdninových mesiacov ľudia dobrej vôle pomáhali s trvanlivými potravinami. Hoci bolo dovolenkové obdobie, za dva mesiace nás navštívilo 53 darcov a dostali sme spolu 739 kg potravín. Za mesiac júl to bolo 179 kg, všetky sme odovzdali Misionárkam lásky (sestry Matky Terezy), ktoré ich posunuli tam, kam treba. Zvyšné potraviny za august pomohli niekoľkým rodinám a zároveň doplnili zásoby na ďalšie dni. Okrem potravín sme dostali aj 10 ks detských diek a 6 ks košov na bielizeň.

Dôležitou súčasťou pomoci rodinám v núdzi sa stáva aj nehmotná pomoc vo forme služby. Dobrovoľníci tvoria (aj tvoriť budú) výraznú súčasť pomoci rodinám v celom projekte Doma u kapucínov. Ich nápady, myšlienky, zanietenie pre pomoc a okamžitá ochota podeliť sa o svoj voľný čas posúvajú ideály pomoci do konkrétnej roviny. strihanie_1_web-originalstrihanie_2_web-original

Jeden z dobrovoľníkov, 33-ročný kaderník Karol, sa tiež rozhodol originálnym spôsobom pomôcť rodinám, ktoré máme vo svojej starostlivosti. Vlastnoručne vyrobil rodinný darčekový poukaz, ktorý pribaľujeme k balíkom potravín pre rodiny. Na základe poukazu dostane každá rodina od neho kadernícke služby zadarmo.

Karolova motivácia bola jednoduchá: "Čím ma Pán obdaril, to by som chcel poskytnúť ďalej," hovorí. Poukážku maľoval sám, inšpiroval sa postavou sv. Františka z kapucínskeho webu. Zároveň povzbudzuje aj ostatných, aby hľadali vlastné možnosti pomoci druhým a podelili sa aj o "nehmotné" dary.

Ak vás jeho príklad motivoval, pokojne sa inšpirujte a dajte nám vedieť. Spolu to dotiahneme do úspešného záveru.

Za všetky prijaté dary - hmotné i nehmotné – za mesiace júl a august ĎAKUJEME.

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac