Balíky potravín putovali zatiaľ k 187 ľuďom

04.02.2015 - Zbierka trvanlivých potravín začala tretí mesiac svojej existencie. Predchádzajúce dva mesiace boli pre bratislavských kapucínov a laických dobrovoľníkov zúčastňujúcich sa na projekte prekvapením vo viacerých smeroch.

Príjemne prekvapila štedrosť ľudí. V priebehu dvoch mesiacov sa na vrátnici kláštora zastavilo celkovo 129 darcov, ktorí priniesli spolu viac ako 1000 kilogramov potravín. Dobrovoľníci tieto potraviny rozdelili do viacerých balíkov. Tie putovali celkovo k 187 ľuďom v Bratislave, Žiline, Hriňovej, v Hronskom Beňadiku a v Nemšovej.

Projekt pokračuje aj naďalej a objavujú sa nové výzvy. Ukazuje sa, že práve tí, pre ktorých je potravinová pomoc určená, majú zábrany o pomoc požiadať. „Jeden páter nám vždy hovoril, že radosť rozdávaním rastie, ale myslím si, že to platí aj opačne. Radosť rastie aj tým, že som obdarovaný a obdarovanie prijímam,“ hovorí o projekte brat Peter, kapucín. „Je asi veľmi ťažké a náročné prijať pomoc od druhého. S balíčkami sme chodili osobne, aby sme tie rodiny spoznali. Bratia navštívili rodinu, kde bolo sedem detí. Potraviny sme dali do veľkých vriec, lebo taká rodina predsa potrebuje viac. A oni hneď povedali: a my sme sa s tým rozdelili s ďalšou rodinou, ktorá má sedem detí. Sú v núdzi, no mysleli na druhých. A tak sme aj my dostali ďalší kontakt, kde môžeme pomôcť.“

Zbierka Stolček, prestri sa stále prebieha. Túžbou a cieľom je, aby sa táto zbierka stala bežnou súčasťou životov tých, ktorí sa rozhodli pomáhať. Aby táto pomoc nebola jednorazová, ale pravidelná, vytrvalá a prostredníctvom osobného nasadenia bratov kapucínov aj konkrétna.

Trvanlivé potraviny prijímajú kapucíni každý pracovný deň medzi 16,00 a 20,00 na vrátnici kláštora. Zároveň ocenia aj každé osobné odporučenie tých, ktorým by sa takáto forma pomoci zišla.

Všetkým pomáhajúcim v projekte za ich dobrú vôľu zo srdca ďakujeme.

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Veľká noc 2021

Posielame malé prianie.

Čítať viac

Vaše 2 % nám pomáhajú otvoriť dvere (k) tým, ktorí to potrebujú

Aj tento rok sa uchádzame o vašu podporu prostredníctvom darovania 2 %.

Čítať viac