Dobrovoľníci sa stretli pri kapustnici

download_20160203_103827-original(3. február 2016) - V utorok 2. 2. 2016 sa konalo ďalšie stretnutie dobrovoľníkov. V priestoroch kapucínskeho kláštora v Bratislave sa nás zišlo 27. Tešili sme sa na avizovanú kapustnicu a tiež sme sa prišli podeliť o svoje skúsenosti s balením a rozvážaním trvanlivých potravín a s ďalším aktivitami, ktoré súvisia s dobrovoľníckou pomocou.

Napriek chorobám či odcestovaniam našich koordinátorov stretnutie prebehlo v zastúpení, bez problémov a v rodinnej atmosfére. Po výbornej kapustnici z kuchyne dobrovoľníka Alexandra sme sa pri stole ako správna rodina porozprávali, kde a ako je možné zlepšiť našu prácu. Zhodnotili sme našu činnosť, konkrétne balenie a rozvoz potravín. Kvôli lepšej prehľadnosti v stále plnom sklade (sme radi, že to tak je) sme rozdiskutovali možnosti, aké máme a ako riešenie vidíme kúpu čítačky čiarových kódov.

download_20160203_103840-originalUrčite bude treba preorganizovať uloženie potravín v samotných regáloch či lepšie umiestnenie stola. Napriek tomu, že o svojich kientoch informácie evidujeme, stále je čo zlepšovať, kartu klienta zlepšíme nielen pre tých, ktorí balia potraviny, ale aj pre tých, ktorí ich rozvážajú.

Veľkou pomocou je auto, ktoré je stále k dispozícii a vieme ho plnohodnotne využiť podľa harmonogramu rozvozov.

Záver patril ďalším krokom, ako a ktoré služby môžeme rozvíjať tak, aby sme dokázali odhaliť príčinu stavu, do ktorého sa klient dostal a nastaviť ďalšiu pomoc okrem dočasného riešenia výpadku rozpočtu formou potravín.

Bol to veľmi príjemne a hlavne plodne strávený čas. Tešíme sa na ďalšie stretnutia. :-)

Za správu zo stretnutia i za fotografie ďakujeme dobrovoľníčkam Janke a Anne :-)

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

2 % pre DOMA

Čítať viac

Rozhovor je základ

O sociálnej práci DOMA (nielen) v minulom roku.

Čítať viac