Našim klientom aktívne pomáha sedem sociálnych pracovníkov

img_20170404_174341-original(7. apríla 2017) - V decembri minulého roku sme začali naše rady rozširovať o ďalších dobrovoľníkov - sociálnych pracovníkov, ktorí by s našimi klientmi (rodiny i jednotlivci žijúci v chudobe) pracovali ďalej a pomáhali im na ceste v znovuobnovení ich ľudskej dôstojnosti. Odpoveď na našu výzvu sme vnímali ako príjemné prekvapenie i potvrdenie, že to čo robíme, má zmysel.

Od januára tohto roku s nami spolupracuje šesť sociálnych pracovníkov pod vedením garanta pre sociálne poradenstvo Juraja Hausleitnera. Všetko sú to ženy, ktoré sa aj takýmto spôsobom rozhodli slúžiť. Väčšina z nich má za sebou prvé stretnutia s našimi klientmi.

Tento týždeň v utorok 4. apríla 2017 mali naše sociálne pracovníčky ďalšie tímové stretnutie. Na základe doterajších skúseností preberali presný postup práce s klientom, evidenciu jednotlivých krokov intervencie, prácu s digitálnou platformou a tiež praktické veci, ako plánovanie obsadenosti priestoru Doma u kapucínov (zatiaľ ho tvorí jedna miestnosť).

Na stretnutí prebrali aj možnosti, ako uľahčiť klientkám – matkám kontakt so sociálnym pracovníkom, ak na stretnutie prídu s dieťaťom – na malých kamarátov budú Doma u kapucínov čakať hračky na skrátenie dlhej chvíle.

V ďalších týždňoch majú sociálne pracovníčky naplánované stretnutia s klientami, kde budú spoločne pracovať na zlepšení ich životnej situácie.

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Letné dobrodružstvo 2021

Alias tretí ročník denného tábora.

Čítať viac

Grilovačka v Abelande

... alias príjemný teambuilding.

Čítať viac