"Stolček" v číslach

Zbierka „Stolček, prestri sa“ je stála zbierka trvanlivých potravín a drogérie, ktorá funguje už piaty rok. Touto aktivitou pravidelne pomáhame ľuďom v núdzi formou darovania potravinových balíkov, ktoré dostávajú raz mesačne. Spoločne tak vytvárame vždy prestretý stôl, kde je dosť miesta a jedla pre tých, ktorí pociťujú nedostatok.

S pomocou štedrých a zväčša anonymných darcov sme počas roka 2019 vyzbierali 9077 kg potravín a drogérie. Najviac to bolo v mesiacoch október, jún a december.

Do domácností sme minulý rok rozviezli 693 balíkov (čo je vyše 7 ton potravín a drogérie) a za celú existenciu zbierky sa toto číslo vyšplhalo na 2686 balíkov (spolu viac ako 41 ton).

Mesačne sme pomohli 51 – 67 domácnostiam; v decembri to bolo 58 domácností, v ktorých žije 83 dospelých a 83 detí.

Potravinová pomoc je však len začiatkom našej pomoci, ide ruka v ruke s odbornými riešeniami problémov ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi. Spolu so sociálnym pracovníkom hľadajú podstatu problémov a kroky na zlepšenie svojej situácie. Našou snahou je pomôcť ľuďom vrátiť sa k ľudskej dôstojnosti. Cesta, ktorou klienta sprevádzame v jeho ťažkej životnej situácii je osobná: od človeka k človeku.


Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Polrok za nami

O sociálnej práci a nielen o nej.

Čítať viac

Posilnenie našich radov

DOMA máme novinku.

Čítať viac