Štvrtkové stretnutie dobrovoľníkov prinieslo množstvo nápadov

(4. november 2016) - Včera večer, vo štvrtok 3. novembra 2016, sa v priestoroch Kláštora kapucínov v Bratislave stretli naši dobrovoľníci, celkovo ich bolo 25. spolocna-foto_small_web-originalDobrovoľníci na stretnutie priniesli vlastné témy, v diskusii našli niekoľko spôsobov, ako uľahčiť balenie potravín, manipuláciu s balíkmi či ich obsah prispôsobený veku detí v rodinách. Jedna z dobrovoľníčok vždy týždeň po balení potravín príde a vo vlastnom voľnom čase uprace sklad, aby bol pripravený na ďalšiu prácu. Okrem toho dobrovoľníci priniesli množstvo nápadov, ktoré sa v budúcnosti budeme snažiť zrealizovať.

brano-hovori_small_web-originalNa tieto výpovede dobrovoľníkov nadviazal ich koordinátor, brat Branislav Fabo, kapucín. „Uvedomujeme si, že nesiete bremeno anonymnej práce. Keďže práve anonymita je dôležitá pre našich klientov, často neviete, komu chystáte potraviny. Neviete ani, kto tie potraviny priniesol. A ani nedostávate spätnú väzbu či ocenenie. No napriek tomu prichádzate, balíte balíky a ste tu“, ocenil prácu dobrovoľníkov brat Braňo.

Na stretnutí sme si ďalej povedali o možnosti ísť si spoločne pozrieť a zažiť Dielo pomoci sv. pátra Pia v Krakowe, ktoré sa tiež stará o ľudí žijúcich v chudobe. Brat Braňo predostrel aj narastajúcu potrebu rozšíriť naše rady o sociálnych pracovníkov, keďže počet rodín, ktoré máme v starostlivosti narastá a je dôležité stáť pri nich nielen s potravinami, ale aj odborným sociálnym poradenstvom.fuzo_rozdava_small_web-original„Nástroj osobného kontaktu je nenahraditeľný,“ povedal. O posilnení našich radov sociálnymi pracovníkmi prinesieme viac informácií čoskoro.

V závere stretnutia všetkým poďakoval aj brat Peter Savara, kapucín zodpovedný za dielo Doma u kapucínov, ktorý má zároveň na starosti sklad. Každý dobrovoľník dostal aj sladké poďakovanie :-)

Milí dobrovoľníci, ďakujeme za váš čas, praktické nápady a ochotné srdce pomáhať druhým!

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Veľká noc 2021

Posielame malé prianie.

Čítať viac

Vaše 2 % nám pomáhajú otvoriť dvere (k) tým, ktorí to potrebujú

Aj tento rok sa uchádzame o vašu podporu prostredníctvom darovania 2 %.

Čítať viac