Sú len DVE, ale vedia pomôcť viacerým

07.02.2015 - Dve percentá zo zaplatenej dane za rok 2014 môžu pomôcť aj nášmu dielu. Sme na začiatku cesty. Jedným z prvých krokov je už fungujúca zbierka trvanlivých potravín Stolček, prestri sa!, ktorá pomáha ľuďom na pokraji chudoby. Túto aktivitu chceme rozvíjať aj ďalej až do formy komplexnej pomoci všetkým, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím v živote. Vaše DVE percentá veľmi pomôžu. Ďakujeme za ne.

Ak ste ZAMESTNEC, požiadajte do 15. 2. 2015 svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň z príjmu. Zároveň ho požiadajte o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti (formulár potvrdenia). Z výšky zaplatenej dane uvedenej v potvrdení si vypočítajte 2 % (prípadne 3 %) a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy 2% (3%) zaplatenej dane (formulár vyhlásenia). Minimálna suma, ktorú môže poukázať fyzická osoba je 3,- eurá.

Ak ste počas roka 2014 vykonávali dobrovoľnícke práce minimálne 40 hodín, vyžiadajte si o tom potvrdenie od príslušnej organizácie a môžete z Vašej zaplatenej dane poukázať až 3%.

Vyplnené vyhlásenie spolu s potvrdeniami doručte na daňový úrad podľa miesta bydliska do 30. apríla 2015. Peniaze zo zaplatenej dane prevedie na náš účet daňový úrad.

Konkrétny postup pre FO a PO nájdete na tomto linku:

http://rozhodni.sk/poukazatel/tlaciva-na-poukazanie-2-z-dane/

Kontaktné údaje pre poukázanie 2% zo zaplatenej dane

Názov: Doma u Kapucínov, n.o.

Adresa: Župné nám. 10, 81103 Bratislava

IČO: 45742383

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby


ĎAKUJEME ZA VAŠU POMOC!

Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

Veľká noc 2021

Posielame malé prianie.

Čítať viac

Vaše 2 % nám pomáhajú otvoriť dvere (k) tým, ktorí to potrebujú

Aj tento rok sa uchádzame o vašu podporu prostredníctvom darovania 2 %.

Čítať viac