Už v novom

Počas dlhých zimných dní sa nám podarilo ukončiť práce na našich nových priestoroch. Bolo potrebné vysťahovať starý nábytok a zariadenie, všetky steny nanovo vymaľovať, opraviť elektrinu, všetko dôkladne vyumývať, očistiť z okien nápisy a dať na ne nové nepriehľadné fólie, položiť koberce, presťahovať nábytok a vybavenie zo starej kancelárie a dokúpiť, čo bolo potrebné. Nápomocní boli viacerí dobrovoľníci, za čo im patrí veľká vďaka. Konkrétne: Braňo, Tomáš, Majka, Janka, Vilma, Peťo, Martin, Kika, Beátka, Alžbetka, Adam, Majo. No najväčšia vďaka patrí nášmu zapálenému riaditeľovi – bratovi Miroslavovi, ktorý bol hnacím motorom celého diania a strávil tam desiatky hodín.

K dispozícii tak máme priestrannú kanceláriu, kde bude pracovať sociálny pracovník (pracovníci), menšiu miestnosť na stretnutia s klientmi, sklad, kuchynku a sociálne zariadenie. Priestory budú slúžiť aj na stretávanie dobrovoľníkov, doučovanie, rôzne workshopy a iné aktivity. Veľká vďaka patrí najmä bratom kapucínom, ktorí nám poskytli tieto priestory.

V pondelok 25. apríla 2022 sme sa vďaka tomu mohli stretnúť na milej slávnosti – slávnostnom otvorení a posvätení našich nových priestorov. Brat Norbert – provinciál kapucínov na Slovensku – posvätil novú kanceláriu a brat Miroslav poďakoval všetkým, čo pri obnove priestorov pomáhali. A my sme sa poďakovali jemu aspoň symbolickým darčekom. V dobrej nálade sme potom ešte strávili s bratmi čas v dialógu alebo spoločenskými hrami.Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac