Výlet do Pezinku

V sychravú októbrovú sobotu sme sa vypravili do Pezinka na jesenné stretnutie dobrovoľníkov. Zišlo sa nás vyše dvadsať, nechýbali ani naše zamestnankyne – sociálne pracovníčky. Opäť nás prichýlili bratia kapucíni v ich kláštore, za čo im srdečne ďakujeme.

Stretnutie otvoril náš riaditeľ DOMA – brat Miroslav, ktorý nám priblížil počiatky vzniku organizácie a jej víziu. Spoločne sme si pozreli fotky staršie i nové a zahĺbili sa do živej diskusie. Potom nás čakala posila ducha – slávenie svätej omše – i tela – chutný obed. Pri poobednej káve sme sa schuti nasmiali pri kvíze o Doma u Kapucínov a niektorí si odniesli aj pekné výhry. Potom sme sa presunuli do Malokarpatského múzea, kde nás čakala interaktívna prehliadka so zaujímavým výkladom. Pozreli sme si dejiny vinohradníctva na Slovensku a v Malokarpatskej oblasti, rôzne náradie potrebné na pestovanie viniča a výrobu vína, pomocou špeciálnych okuliarov sme si vyskúšali, ako sa cíti človek v nie triezvom stave, preskúšali sme svoje čuchové bunky pri testovaní rôznych aróm a zlatým klincom programu bola ochutnávka miestneho vína.

Po prehliadke sme sa vrátili späť do kláštora, pokračovali v rozhovoroch, konzumovaní prinesených dobrôt, poupratovali sme a postupne sa rozišli do svojich domovov. Ďakujeme najmä Majke a Mirovi, no i ostatným za organizáciu a už sa tešíme na ďalšie podobné akcie.Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac