Zmeny v darovaní 2 %

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu na Slovensku v súvislosti s pandémiou sa posunul termín na darovanie 2 (3) %  neziskovým organizáciám a združenia.

Zamestnanci, ktorým daňové priznanie robí zamestnávateľ:

- po starom mu zamestnávateľ mal do 15. apríla dať Potvrdenie o zaplatení dane = tlačivo potrebné k darovaniu 2 % a do konca apríla sme mali odoslať vyplnené papiere na daňový úrad;

- po novom: zamestnávateľ nám do 15. dňa druhého mesiaca po skončení pandémie dá Potvrdenie a všetky potrebné tlačivá treba odovzdať (osobne alebo poštou) na daňový úrad do konca druhého mesiaca po skončení pandémie.

To znamená: Ak vláda vyhlási skončenie pandémie v júli, zamestnávateľ je povinný vystaviť Potvrdenie o zaplatení dane za rok 2019 najneskôr do 15. septembra 2020 a my sme povinní vyhlásenie spolu s týmto potvrdením podať na daňový úrad najneskôr do 30. septembra 2020.

Tí, ktorí minulý rok odpracovali minimálne 40 dobrovoľníckych hodín a majú potvrdenie od organizácie, môže venovať 3 %.

Možno si poviete, že tými pár eurami, ktoré vám vyjdú ako 2 (3) %, aj tak nikomu nepomôžete, ale nie je to tak... Každé euro pomáha. A je na vás, komu nimi pomôžete. Samozrejme, budeme radi, ak ich venujete nám DOMA, ale môžete ich venovať aj inej organizácii.


Podeľte sa s ostatnými o tento článok:

Facebook

Najnovšie

ĎAKUJEME ZA VAŠE 2%

Čítať viac

Vianoce 2023

Prajeme vám...

Čítať viac